پینی شو - نیازمندی‌ های رایگان، آگهی‌های خرید، فروش نو و دست دوم و کارکرده
پینی شو - نیازمندی‌ های رایگان، آگهی‌های خرید، فروش نو و دست دوم و کارکرده
۱۰  نشانه استرس در گربه ها

۱۰  نشانه استرس در گربه ها

آیا گربه شما عصبانی است؟ استرس می تواند هر کسی را ، حتی گربه های ما را دیوانه کند. بخش حیرت انگیز مسئله این است که در حالی که اضطراب و ترس مرتبط با استرس به همان شیوه ای که ما را تحت تاثیر قرار می دهد ، گربه ها را نیز متاثر می کند، بیشتر گربه ها تمایل به مخفی کردن خشم ناگهانی خود دارند. حتی بدتر، استرس می تواند نشانه این باشد که گربه شما دارای مشکل سلامتی است.

به گفته های پاتریشیا ب مک کانل، دارای دکترای تخصصی در رشته رفتارشناسی کاربردی حیوانات، استرس مزمن می تواند حتی “واکنش ایمنی را سرکوب نماید و باعث بوجود آمدن طیف وسیعی از بیماری ها شود. در اینجا با برخی از نشانه های استرس در گربه ها بویژه ناگهانی آشنا می شویم:

۱- ادرار خارج از جعبه ی خاک

تمیز کردن این جعبه بدبو خیلی آزاردهنده است اما حواستان باشد گربه هایی که خارج از جعبه بستر ادرار می کنند، سعی دارند به ما چیزی بگویند. برای پیدا کردن مشکل، با متخصص دامپزشک یا یک رفتارشناس دامپزشکی مشورت کنید.

۲- اسهال، یبوست یا سایر موارد گوارش

این یکی دیگر از وضعیت های نگران کننده است و می تواند نشان دهنده موارد متعدد باشد. بهترین راه این است که بروید و با دامپزشک خود صحبت کنید.

۳- تمیز کردن بیش از حد

گربه ها به خاطر تمیزکردن بیش از حد خود معروف هستند، اما لیسیدن زخم و یا بدن بی مو نشانه ای از آشفتگی گربه ها است. به جای رفتن به آرایشگاه مستقیم به دفتر دامپزشک مراجعه کنید.

۴- خراشیدن بیش از حد

مانند لیس زدن بیمارگونه، خراشیدن بیش از حد اشیا هم می تواند نشان دهنده مسائل رفتاری متعدد باشد. قبل از اینکه مشکل از کنترل خارج شود، با دامپزشک خود مشورت نمایید.

۵- تنهایی و گوشه گیری

کناره گیری یکی از ویژگی طبیعی گربه ها است. با این حال، یک گربه نباید به طور فعال و پیوسته از شما و هر کس دیگری در خانه مخفی شود. اگر توانستید گربه را به سمت باکسش هدایت کنید حتما او را به یک دامپزشک ببرید.

۶- بیش از حد از خود صدا دراوردن

بسیاری از افراد دوست دارند که گربه شان مدام در حال سروصدا کردن و میو میو کردن باشد اما اگر این صداها خیلی طولانی و حاکی از وحشت گربه باشد کمی نگران کننده است به خصوص زمانی که گربه شما در حالت عادی خیلی میو میو نمی کند. در صورت وقوع چنین وضعیتی، به جای ترجمه زبان گربه ها به یک دامپزشک مراجعه کنید.

۷- کاهش اشتها

گربه ها مثل ما رژیم نمی گیرند، اگر گربه شما به طور ناگهانی علاقه خود را نسبت به غذایش از دست داد یا دیگر غذا نخورد حتما با یک دامپزشک مشورت نمایید.

۸- افزایش مدت خوابیدن

فقط به این دلیل که گربه ها می توانند تا ۲۰ ساعت در روز بخوابند لزوما به این معنا نیست که گربه شما باید تا این حد بخوابد. در حال حاضر شما به برنامه خواب گربه خود عادت کرده اید. اگر گربه بیش از حد معمول بخوابد یا بیش از حد بی حال و سست به نظر می رسد ، حتما با دامپزشک خود مشورت کنید.

۹- حمله به سمت دیگر حیوانات

مبارزه و یا اقدامات تهاجمی نسبت به حیوانات خانگی و یا حیوانات دیگر می تواند نشانه ای از گربه وحشت زده یا بیمار باشد. قبل از اینکه اوضاع وخیم تر شود با دامپزشک خود یا یک رفتارشناس دامپزشکی مشورت کنید.

۱۰- حمله به افراد

یک گربه وحشت زده و یا بیمار نیز ممکن است به مردم یا حتی خود شما حمله کند. باز هم بهتر است بلافاصله با دامپزشک خود یا یک رفتار شناس دامپزشکی مشکل خود را در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط