پینی شو - نیازمندی‌ های رایگان، آگهی‌های خرید، فروش نو و دست دوم و کارکرده
پینی شو - نیازمندی‌ های رایگان، آگهی‌های خرید، فروش نو و دست دوم و کارکرده
آیا تغذیه سگ با استخوان صحیح است؟

آیا تغذیه سگ با استخوان صحیح است؟

تغذیه سگ ها با استخوان بسیار بحث برانگیز است. شواهد نشان می دهد که جویدن استخوان برای سگ ها در برخی جهات مناسب اما در برخی جهات دیگر بد است.

  • استخوان ها منبع طبیعی کلسیم و فسفر هستند.
  • جویدن، فک را تحریک می کند و از خستگی سگ جلوگیری می کند.
  • استخوان ها می توانند دندان ها را بشکنند و باعث آسیب زدن به مینای دندان شوند.

انواع استخوان ها:

استخوان های پخته شده شکننده و خرد شونده هستند. تکه های استخوان شکسته شده می توانند روده را سوراخ کنند. استخوان های خام شکسته نمی شوند، اما ممکن است دارای باکتری هایی باشند که باعث اسهال و بیماری می شوند. هرگز سگ خود را با گوشت خوک خام با یا بدون استخوان تغذیه نکنید.

استخوان مرغ برای سگ

همه ما این جمله را بارها شنیده ایم: ” سگ خود را با استخوان های مرغ تغذیه نکنید!”

اما واقعا، خوردن هر استخوان پخته شده ای برای سگ شما خطرناک است چون استخوان های پخته شده ممکن است خرد و شکسته شوند و به معده و روده حیوان آسیب برسانند. استخوان های خام به طور معمول خرد و شکسته نمی شوند. بسیاری از حیوانات خانگی از جویدن گردن مرغ خام یا بوقلمون و بال مرغ خام که از عاری از سالمونلا و دیگر باکتری ها هستند لذت می برند.

استخوان قلم تشویقی ۱۵۰ گرمی کروچی

استخوان های خام گاو نیز برای آنان جذاب و خوشمزه هستند. بهتر است با دامپزشک  خود مشورت کنید تا بهترین غذا را برای سگ خود فراهم کنید.

تشویقی های استخوانی

تشویقی های استخوانی اجازه می دهند سگ ها در داخل خانه بدون کثیف کردن کف و یا مبلمان منزلتان، نیاز جویدن خود را برآورده کنند. استخوان های تشویقی فک را تمرین می دهند، جریان بزاق را تحریک می کنند و به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کنند.

تشویقی استخوانی سگ

از آنجا که تشویقی های استخوانی در روده هضم نمی شود، مطمئن شوید که اندازه آن به قدری بزرگ است که حیوان خانگی شما آن را قورت ندهد. پس از آن که  استخوان تشویقی به اندازه کافی کوچک شد که حیوان خانگی شما بتواند آن را کامل ببلعد، آن را از دسترس حیوان دور کنید.

نکاتی برای ایمن ساختن جویدن استخوان برای سگ ها

اجازه دهید سگ شما برای ۲۰ دقیقه در روز استخوانی را بجود، استخوان را بشویید و برای یک روز آن را در یخچال قرار دهید. قبل از قرار دادن در یخچال، استخوان را در سرکه بخوابانید تا باکتری های آن  کشته شود. بعد از چند روز استفاده، استخوان ها را دور بیاندازید.

دادن استخوان به توله سگ ها را شروع کنید. آن ها یاد می گیرند که استخوان را بجوند ولی آن را قورت ندهند. مراقب سگ های بالغی که برای بار اول به آن ها استخوان داده می شود باشید. این حیوانات خانگی بزرگترین مشکل را دارند زیرا آن ها بیش از حد هیجان زده می شوند، به استخوان هایشان حمله می کنند، گاز می گیرند و تکه های آن را می بلعند و ممکن است با این کار برای آن ها انسداد روده و یا پارگی روده ایجاد شود.

مراقب حیوان خانگی خود در حالی که استخوان دارد باشید. استخوان را قبل از اینکه به اندازه کافی کوچک شود تا کاملاً در دهان قرار گیرد و بلعیده شود، از بین ببرید.

مراقب باشید در هنگام برداشتن استخوان گاز گرفته نشوید. یک قلاده و مهار به سگ خود بیندید،  حیوان خانگی خود را صدا کنید و یک تشویقی خوب به او بدهید و او را از استخوان دور کنید، سپس استخوان را بردارید. برای بسیاری از سگ ها، بهتر است که ابتدا قلاده حیوان خانگی خود را بکشید و او را از استخوان دور کنید و سپس استخوان را بردارید.

تشویقی های مختلف را برای سگ خود در نظر بگیرید!

استخوان های خام مزایای خود را دارند و در حال حاضر نیز بسیاری از تشویقی های سگ همان مزایا را دارا می باشند. گزینه های زیادی برای این که آیا بهداشت دندانی سگ برای شما مهم است و یا شما به دنبال تشویقی کاملاً طبیعی هستید، وجود دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط